Rozloučení s deváťáky

Aktualizováno: úterý 16. červenec 2019 12:14 Zveřejněno: čtvrtek 27. červen 2019 13:35

Opět jsme se rozloučili s deváťáky. Podívejte se, jak rozloučení probíhalo.

Republikové finále v softbalu

Aktualizováno: úterý 25. červen 2019 20:56 Zveřejněno: úterý 25. červen 2019 20:56

Dne 12. června se výběr sportovců naší školy zúčastnil republikového finále v softbalu, které se konalo v hlavním městě v areálu Eagles Praha. Ačkoli chlapci neobsadili nejvyšší posty, ostudu rozhodně neudělali a odvezli si především cenné zkušenosti z opravdu velkého turnaje - největšího, jaký jen lze na této úrovni odehrát. Poznali, jak chutná konfrontace s nejlepšími družstvy z celé republiky a okusili také atmosféru turnaje na skutečném softbalovém hřišti, které zatím v Přelouči chybí.

Mgr. Tomáš Vítek

Výlet deváťáků

Aktualizováno: úterý 25. červen 2019 20:06 Zveřejněno: úterý 25. červen 2019 20:06

Dne 5. června se žáci 9. tříd vypravili na školní výlet. Nejprve navštívili Terezín, který byl založen císařem Josefem II. jako vojenská pevnost. Prohlídka byla zaměřena na období 2. světové války, kdy zde byla věznice gestapa a židovské ghetto. Průvodce žáky seznámil s nelidskými podmínkami života v ghettu a s pohnutými osudy uvězněných. V druhé části výletu žáci pokořili stolovou horu Říp. Výstup byl náročný kvůli velkému vedru. Žáci poznali místo, na kterém dle pověsti stanul praotec Čech. Rotunda sv. Jiří na vrcholu hory je ukázkou románské architektury na našem území. Poslední společný výlet se žákům líbil – až na to vedrowink.

Mgr. Magdalena Bucanová

Sportovní den

Aktualizováno: středa 19. červen 2019 14:51 Zveřejněno: středa 19. červen 2019 14:48

Žáci naší školy  moc dobře vědí, že škola není jen učení a sezení v lavicích. K životu naší školy patří totiž množství projektů, kulturních a sportovních akcí. Sportovní den je u dětí jednou z nejoblíbenějších událostí roku. Mohou si ověřit své dovednosti v různých sportovních disciplínách. Na jednotlivých stanovištích si děti letos vyzkoušely zdolat např. překážkovou dráhu, člunkový běh, hod na cíl, skok do dálky, hod na koš či ping pong. Nejlepší výkony byly dětem zapsány. Ve třídách poté proběhlo závěrečné vyhodnocení ze všech disciplín. Za sportovní nasazení patřila dětem velká pochvala a odměna. Věříme, že aktivní pohyb zůstane samozřejmou součástí jejich každodenního života.

Mgr. P. Hájková

Za pardubickým koníkem – vlastivědná exkurze 4. tříd

Aktualizováno: středa 19. červen 2019 14:38 Zveřejněno: středa 19. červen 2019 14:31

Poznat Pardubice trochu z jiné stránky jsme měli možnost začátkem května s paní Olgou Šťastnou, která nás městem provázela. Ukázala nám nejznámější památky v centru města a přidala pověsti, které se k jednotlivým místům váží, několik her a kvízů o historii Pardubic.

Bylo sice chladno, ale proběhnutí se parkem a malé občerstvení nás spolehlivě zahřálo.smile

Mgr. D. Staňková