Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Putování po Itálii

Aktualizováno: středa 15. květen 2019 6:12 Zveřejněno: středa 15. květen 2019 6:12

Na přelomu dubna a května jsme vyrazili společně s 8. a 9. ročníky na cestu po Itálii.

Dne 29. dubna započala naše cesta z města Přelouč směrem na jih. Po 18ti hodinové, tedy velice únavné cestě autobusem, jsme konečně zastavili ve městě La Spezia. Odtud jsme začali naši trasu po pěti malých vesničkách, které dohromady tvoří nádhernou oblast na pomezí hor a moře - Cinque Terre. Fotografie jsou odsud opravdu nádherné.
Pozdě večer jsme konečně dorazili na náš první hotel Zucconi v Montecatini Terme, které bývalo v minulosti lázeňským městem. Musíme zdůraznit, že jídlo v hotelu bylo vynikající. na druhou stranu některé pokoje byly na náš počet menší, ale přesto dostačující. Celkově jsme s hotelem byli spokojeni.
Další den ráno jsme návštívili dvě z nejkrásnějších měst v Itálii, Pisu a Florencii. Samozřejmě jsme také viděli jednu z nejznámějších památek - Šikmou věž v Pise. Ve Florencii jsme se procházeli na náměstí s Dómem Santa Maria del Fiore, který byl opravdu dechberoucí.

Po druhé noci v našem prvním hotelu nás autobus převezl k největšímu jezeru v Itálii, Lago di Garda. Dále následovala procházka po dvou městech na pobřeží jezera, Sirmione a Malcesine. Nebylo moc času na všechnu tu krásu, která je v Sirmione, ale vynahradila nám to cesta lanovkou na horu Monte Baldo, odkud bylo vidět jezero i krásné zasněžené Alpy, bohužel částečně schované za mlhou.

Po tomto výletu nás čekala cesta na náš druhý a poslední hotel - Park Venezia, ve kterém jsme strávili pouze jednu noc.
Naši cestu po Itálii zakončil pobyt v Benátkách. Bylo zajímavé vidět, že místo autobusů a vlaků jsou prostředkem hromadné dopravy lodě (vaporeta). Jedna z těchto lodí nás dopravila poblíž Náměstí Svatého Marka. Počasí nám v tento den nevydrželo tak pěkné jako v předchozích dnech. Začalo pršet, takže jsme dobu našeho rozchodu byli nuceni trávit převážně schovaní v uzavřených prostorech (památky, restaurace, obchody). Musíme ale uznat, že i přes déšť to byla krásná tečka na závěr.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem učitelům, paní průvodkyni a vlastně všem, co se na našem výletu podíleli a postarali se o to, že jsme všichni v pořádku dorazili domů.

D. Tichý a V. Rumlová z 9.A

Hledání