Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Technohrátky

Aktualizováno: úterý 24. září 2019 16:48 Zveřejněno: úterý 24. září 2019 16:45

11. září se žáci 8. a 9. tříd zapojili do sedmého ročníku projektu Pardubického kraje na SPŠ stavební v Pardubicích - Rybitví. Technohrátky podporují technické profese a řemesla a podílí se na zvýšení zájmu žáků základních škol o technické obory. V průběhu roku se konají na devíti SŠ a SOU, kde jsou chlapci i děvčata seznámeni s konkrétními učebními a studijními obory. Konkrétně SPŠ nabízí stipendiem podporovaný obor: zedník.

V první části Technohrátek se žáci 10 základních škol vyzkoušeli řezání na přesnost, stavbu komínu, v kovárně výrobu hřebíku, křížové plátování, řezání kovu plazmou, návrh domu v 3D na PC, vlastní kreativitu ve stavitelství chlapci využili při práci se stavebnicí. Naši žáci získali 4. místo.

Ve druhé části proběhla soutěž „ Hej Ty, víš to?!“, otázky se týkaly všech oborů této školy, žáci museli zhodnotit vědomosti, které získali za celé dopoledne. Tým vedený J. Urbanem získal 1. místo! Domů si odvezli nejen ovocný dort, ale i další inspiraci k volbě povolání. Děkuji všem žákům J. Urbanovi, M. Uhlířovi, P. Fejlovi, O. Bahníkovi, M. Zikánovi, M. Synkovi, J. Lagronovi, A. Balogovi, D. Hoffingerovi, T. Tesařovi za výbornou reprezentaci naší školy.

Mgr. M. Nápravníková, uč. pracovních činností

 

Hledání