Adaptační kurz pro šesťáky II

Aktualizováno: čtvrtek 3. říjen 2019 12:17 Zveřejněno: úterý 1. říjen 2019 14:37

Celkem 47 dětí ze dvou tříd vystřídalo ve středu 11. září první partu v rekreačním středisku Zderaz, aby se všichni lépe poznali, neboť k nám přišlo mnoho nových žáků ze základních škol Břehy, Semín, Lipoltice a Zdechovice.

Počasí nám přálo, mohli jsme tedy většinu seznamovacích a bojových her hrát venku – v lesích a na loukách v okolí Zderazu. A tak zatímco jsme si zapamatovávali všechna nová jména a tváře, soutěžili jsme v disciplínách tělovýchovných (hod na cíl, rychlost a bystrost, rovnováha těla, pružnost, hbitost...), matematických i paměťových. Pro zpestření jsme navštívili nedalekou záchrannou stanici a ekocentrum Pasíčka, kde bylo zblízka k vidění mnoho zvířat z naší přírody, hlavně ale zaujalo velmi poutavé povídání k těmto ptákům a savcům. Večer jsme si opekli buřty, zazpívali u táboráku, vyzkoušeli odvahu a výdrž žáků i učitelů při noční hře.

V pátek jsme se vrátili zpět do Přelouče. Snad si už pamatujeme všechna jména a hlavně všichni nováčkové si našli své kamarády a započali nová přátelství.

učitelé kurzu Veronika Pokorná, Magda Bucanová, Martin Bulušek a psycholožka Pavla Jadrná