Muzikoterapie v 6. C

Aktualizováno: pondělí 18. listopad 2019 7:08 Zveřejněno: pondělí 18. listopad 2019 6:56

Ve středu 25. září se žáci 6. C vydali do Muzea hudby v Praze, aby si vyzkoušeli lekci muzikoterapie. Báječná lektorka všechny seznámila s prostory muzea, úvodní uvolnění před muzikoterapeutickými aktivitami zajistily bublinky! Děti posílaly bublifukové „kouzelné“ bublinky přes 3 patra do vstupního sálu muzea. Krásný zážitek! Pak už přicházely další a opravdu hudební zážitky. Lekce začala v polotmavé místnosti posezením v kruhu a živelným bubnováním na vodní barely. Bouřlivé bubnování pak vystřídalo zhudebňování pocitů, zážitků, přání… Vodní barely jsme zase nahradili rytmickými nástroji z různých materiálů, a hrou na tělo – bubnování, tleskání, škrábání, broukání - cílem bylo proměnit všechny spolužáky v jeden kompaktní sehraný orchestr! Na závěr muzikohraní a ke zklidnění přišla řízená relaxace doprovázená jemnou hudbou. Dopoledne s muzikoterapií bylo pro všechny novým nevšedním zážitkem, děti dostaly velikou pochvalu za vzájemné naslouchání a spolupráci. A proto po společné procházce po Karlově mostě, přes Staroměstské náměstí kolem Orloje a přes Václavské náměstí kolem svatého Václava a Národního muzea nemohla chybět odměna na přání - návštěva McDonald´s na něco dobrého. To si všichni zasloužili…..