Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Kolumbie

Aktualizováno: pondělí 18. listopad 2019 17:49 Zveřejněno: pondělí 18. listopad 2019 17:48

Po dvanácté nás autor Adam Lelek se svými kolegy provedl, v rámci projektu Planeta Země 3000, cizokrajnou zemí. Kolumbie je nechvalně známá drogovými kartely a partyzánskými skupinami, situace se však změnila po podepsání příměří mezi vládou a partyzány v roce 2016.

V Kolumbii se střetla indiánská tradice se zvyky dobyvatelů (Španělé a Portugalci) a přivezenými otroky z Afriky. Z téměř 50 milionů obyvatel jsou dnes indiáni v menšině, tvoří 1 – 2% populace.

Tato hornatá země, kde Andy dosahují téměř 6000 m, má rozmanitý ekosystém – vysokohorský tropický pás, kde vlhkost dosahuje 85%, suchý tropický pás, tropický mlžný prales a savany, kde stále žijí honáci dobytka. Zemědělství využívá přírodní podmínky k pěstování kávovníku, Kolumbie je v produkci na 3. místě na světě.

V říši zvířat dominují kladivouni, říční delfíni, mnoho druhů plazů, kondoři andští, opice a skvělí letci kolibříci.

Kolumbijci jsou usměvaví a veselí lidé, dokáží se radovat na ulicích při tanci salsy, hudebních vystoupeních a vesele vypadají i jejich domy vyzdobené velkoformátovými graffiti.

Děkujeme autorům za nevšední putování.

Mgr. M. Nápravníková

Hledání