Vánoce v EU

Aktualizováno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:00 Zveřejněno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:00

Těsně před nastávajícím adventním čase se měli naši žáci možnost zúčastnit zajímavé besedy o průběhu adventu v různých zemích v rámci Evropské unie. Přednáška paní Mgr. Lucie Boukalové byla poutavá a velice informativní. Žáci si během debaty připomněli, proč se slaví Vánoce a jaké zvyky a tradice máme v naší zemi a jakou formou jsou v rodinách udržovány a prováděny. Dále si žáci osvěžili informace o sv. Mikuláši, kde se narodil Ježíšek, co jsou koledy a jaké jsou nejznámější po celém světě a mnoho dalších informací.

Po tomto bloku debaty následovalo „putování“ po zemích EU. Věděli jste například, že v Itálii naděluje dárky čarodějnice La Befana, ve Francii mají opravdu bohatou štědrovečerní večeři čítající až 12 chodů a že ve Švédsku mají dokonce vánočního kozla? Tyto nepříliš známé, ale velmi zajímavé informace, žáci nadšeně přijali. Nakonec následoval i malý testík, který ukázal, že si všichni tyto nově nabyté informace velmi dobře zapamatovali.

Žáci odcházeli velmi spokojeni.

Mgr. L. Zmítková