Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Vánoce v EU

Aktualizováno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:00 Zveřejněno: čtvrtek 19. prosinec 2019 17:00

Těsně před nastávajícím adventním čase se měli naši žáci možnost zúčastnit zajímavé besedy o průběhu adventu v různých zemích v rámci Evropské unie. Přednáška paní Mgr. Lucie Boukalové byla poutavá a velice informativní. Žáci si během debaty připomněli, proč se slaví Vánoce a jaké zvyky a tradice máme v naší zemi a jakou formou jsou v rodinách udržovány a prováděny. Dále si žáci osvěžili informace o sv. Mikuláši, kde se narodil Ježíšek, co jsou koledy a jaké jsou nejznámější po celém světě a mnoho dalších informací.

Po tomto bloku debaty následovalo „putování“ po zemích EU. Věděli jste například, že v Itálii naděluje dárky čarodějnice La Befana, ve Francii mají opravdu bohatou štědrovečerní večeři čítající až 12 chodů a že ve Švédsku mají dokonce vánočního kozla? Tyto nepříliš známé, ale velmi zajímavé informace, žáci nadšeně přijali. Nakonec následoval i malý testík, který ukázal, že si všichni tyto nově nabyté informace velmi dobře zapamatovali.

Žáci odcházeli velmi spokojeni.

Mgr. L. Zmítková

Hledání