Školní kolo dějepisné olympiády

Aktualizováno: pondělí 20. leden 2020 15:36 Zveřejněno: pondělí 20. leden 2020 15:36

V listopadu na naší škole proběhlo školní kolo dějepisné olympiády, která letos dostala název Dlouhé století se loučí (1880 – 1920). Žáci si tak prověřili znalosti z období Rakouska – Uherska, 1. světové války a vzniku Československé republiky. Forma úkolů byla různorodá. Účastníci se zabývali osobnostmi, významnými událostmi, kulturou a hospodářstvím. Své znalosti prokázali i při orientaci na slepé mapě.

Nejlepších výsledků dosáhli žáci 9. B. Školní kolo vyhrála Eliška Pejřilová. O bod méně získala druhá Silvie Bořková. Třetí byl Jan Lagron. Upřímně gratulujeme.

Všem účastníkům děkujeme za zájem o historii a přejeme jim další úspěchy!