Lyžařský výcvik v Jedlové v Orlických horách

Na začátku března se naši sedmáci zúčastnili žáci lyžařského výcviku. Již po osmnácté odjeli na chatu Kristýna v Jedlové, nedaleko Deštného v Orlických horách.

Všichni s napětím očekávali, jak budou vypadat místní svahy, jaké bude ubytování a co bude k obědu. Při příjezdu nás přivítalo teplé počasí a dostatek sněhu na to, aby mohl být ihned odpoledne zahájen výcvik.

Ten začínal tradičním rozřazením do družstev. Nejprve se dolů pouštěli samozřejmě ti, kteří jezdí na hory pravidelně lyžovat. Potom našli odvahu ti, kteří na lyžích již někdy stáli a nakonec přišli na řadu ti, kteří se s horami seznámili až na místě.

Od druhého dne potom probíhala pravidelná výuka na svahu. Začínalo se od nejjednodušších prvků, které postupně přecházely v nácvik těžších lyžařských dovedností.

Sníh však poměrně rychle ubýval, což mělo za následek to, že místní vlek Start ukončil v úterý kolem poledne provoz. Proto jsme odpoledne, stejně jako mnoho jiných škol, využili možnost zajet si zaplavat do bazénu v Rychnově nad Kněžnou.

Další den proběhly závody. Tentokrát ale ne tradiční ve slalomu, ale v oblíbeném zimním sportu biatlonu. Žáci se sice nepohybovali na běžkách ale „po svých“, načež následovala střelba ze vzduchovky.

Předposlední den výcviku si zájemci odjeli zalyžovat na větší sjezdovku do Deštného, ostatní se na ně šli pěšky podívat.

Všichni žáci vytvořili velmi dobrou partu, která táhla za jeden provaz. Společně zažili mnoho legrace a veselí a výcvik si dosyta užili.