TECHNOhrátky SPŠ stavební Pardubice

Aktualizováno: úterý 15. září 2020 18:20 Zveřejněno: úterý 15. září 2020 18:11

Sedmnáct chlapců z osmých a devátých tříd naší školy se zúčastnilo 9. září TECHNOhrátek v SPŠ stavební v Pardubicích

Jeho zaměstnanci a žáci připravili pro skoro 120 účastníků šest pracovišť v oborech truhlář, tesař, CAD projektování, stavitelství, umělecký kovář a zámečník a zedník.

Na stanovišti umělecký kovář si žáci vyzkoušeli kování kovu za tepla. Velký rozruch vznikl na oboru stavitelství, kde se skupinky žáků snažily sestavit ze stavebnice věž. Na zednickém stanovišti stavěli z cvičných cihel komín a jako správní truhláři si vyzkoušeli práci s pilkou. Zájemci o tesařinu zhotovili jednoduchý tesařský spoj. Doslova vyhánět museli zaměstnanci a žáci SPŠ mladé počítačové nadšence ze stanoviště CAD projektování, kde si mohli na 3D obrazovce navrhnout vlastní dům i s vybavením.

Všem zúčastněným se toto setkání velice líbilo.