Prvňáčci mají za sebou první den

Aktualizováno: úterý 13. září 2016 16:53 Zveřejněno: úterý 13. září 2016 16:50

První školní den je velkou událostí zejména pro prvňáčky, kterým začíná nová etapa. Slavnostním okamžikem je také pro jejich rodiče a učitele prvních tříd. Ani na naší škole tomu nebylo jinak. Padesát žáčků dvou prvních tříd přišla přivítat paní starostka Bc. Irena Burešová spolu s paní ředitelkou Mgr. Hanou Konvalinkovou a paní zástupkyní školy Mgr. Květoslavou Pokornou.

Jaké pocity asi ti nejmenší, ale i dospělí zažívali? Radost, obavy, strach z povinností a odpovědnosti? Není třeba se bát. S nástupem do školních lavic děti pomalu upouštějí od hravých činností k činnostem ve formě úkolů. Ve výuce mají své místo hry, které procvičují řadu dovedností. Cvičí se slovní pohotovost, řeč, paměť, předčíselná a číselná představa, tělesná obratnost, zdatnost,... Zařazují se i hry se sociálními rolemi. Každý si hledá nové kamarády a vybírá si zájmové kroužky. Učí se nenásilně pravidelnosti v denním režimu a především povinnostem.

My učitelé je budeme důsledně vést. Spolu s rodiči budeme trpěliví, vnímaví a ochotni jim vždy pomoci. Věřme, že pak naši nejmenší budou zažívat ve škole pocit radosti a pohody.

Přejme si, aby se nám všem ve školním roce 2016/2017 dařilo.

Mgr. Markéta Černohlávková