Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Prvňáčci mají za sebou první den

Aktualizováno: úterý 13. září 2016 16:53 Zveřejněno: úterý 13. září 2016 16:50

První školní den je velkou událostí zejména pro prvňáčky, kterým začíná nová etapa. Slavnostním okamžikem je také pro jejich rodiče a učitele prvních tříd. Ani na naší škole tomu nebylo jinak. Padesát žáčků dvou prvních tříd přišla přivítat paní starostka Bc. Irena Burešová spolu s paní ředitelkou Mgr. Hanou Konvalinkovou a paní zástupkyní školy Mgr. Květoslavou Pokornou.

Jaké pocity asi ti nejmenší, ale i dospělí zažívali? Radost, obavy, strach z povinností a odpovědnosti? Není třeba se bát. S nástupem do školních lavic děti pomalu upouštějí od hravých činností k činnostem ve formě úkolů. Ve výuce mají své místo hry, které procvičují řadu dovedností. Cvičí se slovní pohotovost, řeč, paměť, předčíselná a číselná představa, tělesná obratnost, zdatnost,... Zařazují se i hry se sociálními rolemi. Každý si hledá nové kamarády a vybírá si zájmové kroužky. Učí se nenásilně pravidelnosti v denním režimu a především povinnostem.

My učitelé je budeme důsledně vést. Spolu s rodiči budeme trpěliví, vnímaví a ochotni jim vždy pomoci. Věřme, že pak naši nejmenší budou zažívat ve škole pocit radosti a pohody.

Přejme si, aby se nám všem ve školním roce 2016/2017 dařilo.

Mgr. Markéta Černohlávková

Hledání