Nahlédněte k nám

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadcházející akce

  
Aktualizace:

Další moderní učebna je na světě

Aktualizováno: úterý 10. říjen 2017 13:02 Zveřejněno: úterý 10. říjen 2017 12:56

Prázdniny jsou již nenávratně pryč a žáci školou povinní museli zasednout do svých lavic. Nejinak tomu bylo v případě ZŠ Přelouč na Masarykově náměstí.

Avšak zatímco školáci o prázdninách odpočívali, někteří zaměstnanci školy a montážních firem rozhodně nezaháleli a připravili žákům a vyučujícím překvapení v podobě zmodernizovaných prostor.

Nové LED osvětlení ve třídách je energeticky úsporné a poskytuje nesrovnatelně lepší světelné podmínky všem účastníkům výchovně-vzdělávacího procesu.

Další velmi podstatná změna se udála v učebně anglického jazyka. Žáci zde nyní upírají zraky na zbrusu novou interaktivní tabuli s moderním projektorem, který neoslňuje a velmi věrně zobrazuje barevné spektrum. Interaktivní tabule představuje užitečného pomocníka, jenž zásadním způsobem činí výuku efektivnější, názornější a pro žáky zajímavější. V kombinaci s připojením k internetu poskytuje vyučujícímu nesčetné možnosti využití a při moderně vedené výuce by rozhodně neměla chybět. Základní škola na Masarykově náměstí má nyní touto tabulí vybaveny všechny odborné učebny a pracují s ní také všichni žáčci ve třídách budovy prvního stupně.

Výše zmíněná tabule však zdaleka není poslední novinkou na naší škole. Své využití jistě naleznou i nově nainstalovaná sluchátka s mikrofonem, která jsou nyní k dispozici každému z účastníků výuky anglického jazyka. Zdroj zvuku ovládá vyučující, ten může v případě potřeby pouštět žákům do sluchátek libovolnou zvukovou stopu. Díky mikrofonům lze také vytvářet záznamy mluveného projevu žáků, tento následně přehrávat a upozorňovat na chyby, kterých se mluvící dopustil. Využití sluchátek ve výuce cizího jazyka je neocenitelné.

Co říci závěrem? Vymoženosti moderní doby se nyní objevují v mnoha oblastech lidské činnosti, školství by nemělo být výjimkou. Kvalitní a efektivní vzdělávání se dnes bez moderního technického vybavení neobejde a chceme-li jít s dobou, musíme se jí přizpůsobit.

Mgr. T. Vítek

Hledání