Akce školy

Výlet na Sněžku

Červen bývá tradičně měsícem školních výletů a exkurzí. Žáci tříd 9.B a 6.A, doplněni o jednotlivce z dalších tříd, dostali šanci pokořit naši nejvyšší horu – Sněžku. Nejprve se autobusem dopravili do Pece pod Sněžkou, následně využili dopravu lanovkou na Růžovou horu, aby pak pěšky absolvovali závěrečný a zároveň nejnáročnější úsek k vrcholu hory. Na dvou a půl kilometrech překonali převýšení 300 metrů. Královna českých hor je přivítala celkem vlídnými povětrnostními podmínkami, díky kterým se jim naskytl jedinečný pohled do okolní krajiny. Viděli kamenná moře a krkonošskou tundru na svazích hory, vychutnali si pohled na Studniční horu i na území našeho severního souseda – Polska. Zpáteční cesta vedla Obřím dolem. I během sestupu se všichni kochali krásnými výhledy na Horní Úpský vodopád nebo na Čertův hřebínek Studniční hory. Domů se dorazilo v podvečerních hodinách. Přestože většina žáků na Sněžce nebyla poprvé, všichni si odnesli bezva zážitky z turistického dne stráveného se svými spolužáky.

T. Vítek, M. Kopecký

Základní škola Přelouč