Akce školy

Sportovní den 2. stupeň

V pondělí 13. června se opět po roce sešli žáci 2. stupně naší školy ve sportovním areálu města. Všichni byli dychtiví shlédnout sportovní výkony vybraných žáků naší školy a zároveň podpořit fanděním své vybrané favority.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, a to chlapci 6. - 7. tříd, dívky 6. - 7. tříd, chlapci 8. - 9. tříd a dívky 8. - 9. tříd. Z každé třídy byli vybrání 3 nejlepší závodníci do čtyř soutěžních disciplín. Jednotliví závodníci mohli nastoupit do maximálně dvou soutěží.  Počasí bylo pro sportování zcela ideální, zataženo a teploty tak akorát. V 8:30 jsme zahájili naše sportovní atletické klání startem běhu na 60 m všech kategorií. Poté se přesunuli 6. a 7. třídy na skok daleký a 8. - 9. třídy na vrh koulí. V 10:00 následoval hod míčkem 6. - 7. tříd, zatímco starší žáci šli skákat dálku. V 11:00 jsme završili náš sportovní den poslední disciplínou, kterou byl vytrvalostní běh. Dívky 6. - 7. tříd se postavily na start běhu v délce 600 m, dívky 8. - 9. tříd pak čekalo 800 m, zatímco všechny chlapce čekal běh v délce 1000 m. Všichni předvedli heroické výkony a vydali ze sebe maximum, což bylo znát na skvělých jednotlivých výsledcích a zejména vyčerpanosti závodníků. Fanoušci odměnili závodníky vydatným povzbuzováním, třída 6. B dokonce vyrobenými transparenty.

No a jak to dopadlo, se můžete podívat na tabulku vítězů.