Dlouhodobé projekty

Basketbalový projekt „Jr.NBA League“

Děti ve věku 10 – 11 let dostaly jedinečnou příležitost alespoň na jednu sezónu zažít pocity těch nejlepších basketbalových hráčů klubů NBA. V České republice se totiž spustil projekt, který tento zážitek dětem umožní.

Basketbalový turnaj, který kopíruje herní systém NBA, přinese dětem z 30 škol v celé České republice prožitky spojené s nejprestižnější basketbalovou ligou světa. Každý basketbalový tým, který zastupuje jednu z 30 zúčastněných škol, dostal na základě draftu přidělený jeden z týmů NBA, v jehož barvách budou děti nastupovat v rámci soutěže.

Týmy jsou rozděleny podle regionů do 6 divizí. V každé divizi je 5 týmů, které v základní části hrají pouze mezi sebou. Hraje se systémem každý s každým 2x. Celkem tedy každý tým čeká 8 zápasů v 10 kolech. V základní části proběhnou v každé divizi.

Projekt, jehož hlavním cílem je propagovat basketbal po celé České republice je podobně realizován po celém světě. Samotná NBA se na organizaci aktivně podílí. Poslání Jr. NBA League je ukázat a učit hodnoty, na kterých nejen NBA, basketbal, ale i sport obecně stojí. Kromě propagace basketbalu má tak turnaj za cíl naučit děti fair play, týmové hry, pracovitosti, respektu a v neposlední řadě také vášeň a zapálení nejen pro sport. Patronem projektu se stal Jiří Welsch, bývalý hráč z NBA.

Vstupní draft soutěže proběhl v úterý, 11. 10. 2016 v pražské hale Královka.

Z každé školy se ho zúčastnil vedoucí školního výběru a kapitán týmu. Naši školu zde zastupoval učitel Martin Bulušek a žák Aleš Kysilka, kteří přivezli, kromě upomínkových předmětů, 15 basketbalových dresů týmu Chicago Bulls, který jim byl vylosován.

Hráči naší školy se v Pardubické divizi postupně střetnou s týmy Indiana Pacers (ZŠ Resslova Pardubice), Detroit Pistons (ZŠ Polabiny III Pardubice), Cleveland Cavaliers (ZŠ Studánka Pardubice) a Milwaukee Bucks (ZŠ Zámecká Litomyšl).

První kolo bude odehráno ve čtvrtek 20. 10. 2016, další potom 3. a 10. 11. V pardubické hale na Dukle.

 

Odkazy:

Televizní šot Nova, kde jsme na konci vidět

Oficiální stránky s mnoha fotografiemi z draftu

Stránky projektu na Facebooku

Šot České televize

Celý draft v Praze, kde ve 45 minutě vylosují naši školu, Aleš přebírá dres od prvního Čecha v NBA, Jiřího Zídka

Článek na oficiálních stránkách České basketbalové federace

Video z Facebooku – draft

 

 

Adresa

Základní škola Přelouč

Masarykovo nám. 45

okres Pardubice, 535 01  Přelouč

IČ: 48160831, ID: bbmmrsn

 

Kontakty

Kancelář: tel. +420 466 958 826

Ředitelna: tel. +420 466 953 156

Školní družina: tel. +420 466 672 127

e-mail: kancelar@zsmn.cz

 

Úřední hodiny

Kancelář:

Pondělí - čtvrtek: 8:00 - 15:00

Pátek: 8:00 - 12:00