Vánoce – stromeček – ozdoby

Aktualizováno: pondělí 20. leden 2020 17:11 Zveřejněno: pondělí 20. leden 2020 17:11

Toto bylo téma a cíl vánočního výletu III. A. „Mazlík“ odvezl naši třídu do firmy HAN v Jičíně. Firma navazuje na dlouholetou tradici výroby vánočních ozdob v Čechách. Zachovává ruční výrobu, avšak s využitím moderních technologií.

V rámci exkurze jsme viděli výrobu skleněných vánočních ozdobiček (vyfukování baněk, stříbření, barvení a malování). Krásné ozdoby firma HAN vyváží do celého světa. Náročnost a zručnost si děti samy vyzkoušely ve worshopu. Výsledek byl, i když ne tak dokonalý jako od profesionálů, nádherný. Děti se nebály a použily svou fantazii. Jistě se jejich vlastnoručně vyrobená ozdoba na vánočním stromku nejvíce rozzářila a udělala radost jim i celé rodině.