Akce školy

Adaptační kurz 6.C a 7.C

Ve středu 7. září se žáci třídy 6. C a 7. C vydali na svůj společný třídenní adaptační kurz. Šesťáci tak měli první větší možnost se vzájemně poznat, neboť jsou v naší škole novými žáky. Sedmáci se zase oťukávali se svým novým třídním učitelem.

Společná pouť začala ráno na vlakovém nádraží v Přelouči, kde jsme se místní lokálkou, přezdívanou „čurdála“, dopravili do Heřmanova Městce. Poté nás čekal ještě pěší přesun v plné polní do kempu na Konopáči krásným údolíčkem podél potoka Konopka. Následovalo rozdělení do chatek, ubytování, oběd a slavnostní nástup, svolaný znělkou z večerníčku Bob a Bobek (králici z klobouku nás svolávali po celou dobu našeho pobytu), kde nám učitelé představili program prvního dne. První část odpoledne strávila každá třída zvlášť se svým třídním, který měl pro své svěřence připravené hry s jediným cílem – vzájemně se více poznat. V druhé části společného programu vyrazila soutěžní družstva po jednotlivých chatkách na „velkou šípkovanou“, což byla hra v terénu, kdy jsme putovali po fáborcích krásným okolím kempu. Červený fáborek znamenal, že jdeme správným směrem, bílý pak značil, že pro nás naší učitelé připravili v okruhu 10 metrů úkol. Všechna řešení úkolů jsme zaznamenávali do průvodky, kterou jsme v cíli odevzdali na vyhodnocení. Ani jsme se nenadáli a nastal čas večeře, poté nástup a…..bylo 22 hodin a troubila se večerka.

Druhý den jsme se po vydatné snídani vydali na pochod směr rozhledna Barborka. Tam si šesťáci opekli na ohni špekáček. Sedmáci si zde splnili svůj skupinový úkol, uvařili si j oběd na ohni v přírodě. Všechny věci si museli přinést s sebou na zádech. A tak mohli náhodní kolemjdoucí spatřit výpravu, která s sebou nesla kotlík, hrnce, kanystr s vodou, různé nádobí, vařečky aj. JPodávaly se špagety se sýrovou omáčkou a sýrem, s kečupem, s boloňskou omáčkou a smažily se palačinky z vlastnoručně vyrobeného těsta s nutelou a marmeládou. Po návratu si někteří zahráli fotbal, jiní badminton anebo stolní tenis. Před večeří jsme stihli ještě společný blok, který byl zaměřen na poznání našich učitelů a my jsme se tak dozvěděli pomocí otázek a možných odpovědí zajímavé věci J Následovala vydatná večeře a po setmění stezka odvahy. Napřed nás učitelé pěkně vystrašili strašidelnou historkou a poté jsme se po dvojicích (někteří i sami) vydali po provázku směrem do temného lesa kolem rybníku Houska, Rohlík a Heroult prokázat svou odvahu.

V pátek ráno nastal pomalu čas balení, uklízení chatek, vyplněný opět jednotlivými sporty. V 11 hodin jsme zamávali chatičkám a plní dojmů jsme se vydali zpět do Heřmanova Městce na vlak. Tak ahoooooj Konopáči, ať nám ta dobrá nálada a elán vydrží až do konce školního roku!

Adresa

Základní škola Přelouč

Masarykovo nám. 45

okres Pardubice, 535 01  Přelouč

IČ: 48160831, ID: bbmmrsn

 

Kontakty

Kancelář: tel. +420 466 958 826

Ředitelna: tel. +420 466 953 156

Školní družina: tel. +420 466 672 127

e-mail: kancelar@zsmn.cz

 

Úřední hodiny

Kancelář:

Pondělí - čtvrtek: 8:00 - 15:00

Pátek: 8:00 - 12:00