Akce 1. stupeň

Hej, začal masopustní rej

Pověsti, pověry a staré tradice naše děti hodně lákají. Jsou zvídavé a na jejich otázky Proč? zkrátka musíme odpovídat. A tak na mou oblíbenou knihu Starých lidových tradic prach nikdy neusedá. V únoru je oblíbeným tématem masopust. Když jsme si s dětmi četli o průvodech, zvycích a maskách, hned děti napadlo, že bychom si mohli udělat masopust ve třídě. Já (zvaná Rejža) a paní asistentka (zvaná Scénárista) jsme připravily básničky a přišlo nám tak nějak škoda, že bychom si všichni nechali tu parádu jen za zdmi naší třídy. Jsme přeci průvod, který má rozdávat radost dům od domu. Když jsem navrhla, že bychom mohli s naším vystoupením projít celý první stupeň i navštívit také kancelář naší školy, kostýmy létaly radostí do vzduchu. A teď to opravdu přestává být sranda. Od toho dne se snad všechny přestávky jen trénovalo, ladily se kostýmy a pilovaly se přesuny jednotlivých herců. Dospělí chystali masopustní občerstvení. Když masopust, tak se vším všudy. Zabíjačkové dobroty jsou typické spíše pro Tučný čtvrtek, ale my jsme si udělali pravou domácí zabíjačkovou hostinu i s koláči od paní Heblíkové na masopustní úterý 21. února 2023. A co nám 4. B nachystá příště? To se nechme překvapit......

Lucie Kloučková

Adresa

Základní škola Přelouč

Masarykovo nám. 45

okres Pardubice, 535 01  Přelouč

IČ: 48160831, ID: bbmmrsn

 

Kontakty

Kancelář: tel. +420 466 958 826

Ředitelna: tel. +420 466 953 156

Školní družina: tel. +420 466 672 127

e-mail: kancelar@zsmn.cz

 

Úřední hodiny

Kancelář:

Pondělí - čtvrtek: 8:00 - 15:00

Pátek: 8:00 - 12:00