Akce školy

Branně-tělovýchovná soutěž POKOS

Ve čtvrtek 2.6. se uskutečnilo oblastní kolo branně-tělovýchovné soutěže POKOS, kterou pořádala armáda ČR ve spolupráci s Pardubickým krajem. Žáci 6. - 8. tříd se na tuto soutěž připravovali již od zimního období v rámci hodin tělesné výchovy, kdy jsme plnili úkoly fyzické zdatnosti. Následně jsme zaslali naše výsledky na Krajské vojenské velitelství do Pardubic a čekali jsme, jestli bude naše škola vybrána a postoupí do oblastního kola. A to se k naší radosti stalo. Z každého ročníku postoupili vždy nejlepší kluk a holka. Jmenovitě tedy Majda Froschová a Patrik Gabriel (6. ročník), Pája Vančurová a Štěpán Dušek (7. ročník), Šarlota Urlichová a Kryštof Pohanka (8. ročník). Soutěžilo se v atletických disciplínách (hod granátem, člunkový běh), ale také ve střelbě ze vzduchové pistole. Hlavní náplní celého dne byl 4 km běh s tematickými úkoly pod názvem Záchranná mise. 
Soutěžní družstva představovala skupinky lidí, která jsou vyslána na záchrannou misi zajatých českých zaměstnanců ambasády. Při cestě za záchranou je čekalo nejedno překvapení v podobě kontrolních stanovišť s rozmanitými úkoly a šiframi (hašení požáru, výměna píchlého kola u vojenského auta aj.). 
No a jak jsme dopadli? Naše škola obsadila krásné 4. místo v rámci družstev, v kategorii jednotlivců obsadil Štěpán Dušek nejvyšší pozici na vítězné bedně - tedy 1. místo za všechny kluky!
Všem moc děkujeme za perfektní reprezentaci naší školy a parádní fyzické výkony! 
 

Adresa

Základní škola Přelouč

Masarykovo nám. 45

okres Pardubice, 535 01  Přelouč

IČ: 48160831, ID: bbmmrsn

 

Kontakty

Kancelář: tel. +420 466 958 826

Ředitelna: tel. +420 466 953 156

Školní družina: tel. +420 466 672 127

e-mail: kancelar@zsmn.cz

 

Úřední hodiny

Kancelář:

Pondělí - čtvrtek: 8:00 - 15:00

Pátek: 8:00 - 12:00