Akce školy

Přírodopisné botanicko – zoologické exkurze

Květen a červen jsou přesně ty správné měsíce pro pořádání výletů a exkurzí a po roční pauze jsme na ně byli všichni velmi natěšeni. Poznávání a doplňování si vědomostí o přírodě, ale i dalších, nejen přírodních, zajímavostech jsme začali v květnu, kdy se žáci 7. ročníků zúčastnili exkurze do Jihlavy. Zde jsme navštívili velmi pěknou zoologickou zahradu, která se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů. Ještě před tím jsme objevovali trochu strašidelné jihlavské podzemí.

Poslední květnový čtvrtek se žáci 9. ročníků seznámili se skutečně jedinečnou botanickou zahradou v Liberci. V tomto období botanická zahrada hýří vůní a barvami rozkvetlých rododendronů a azalek. Ve sklenících se nachází nejpestřejší soubory exotických rostlin, orchidejí, kapradin a rostlin masožravých. Abychom si užili i trochu dějepisu, tak na zpáteční cestě jsme se zastavili na státním zámku Hrubý Rohozec, kde se natáčela známá pohádka Princ Bajaja.

„Šesťáci“ se v červnu mohli na pár hodin přenést do afrického safari ve Dvoře Králové. I přes nepříznivou předpověď počasí jsme měli velké štěstí a bouřky se nám vyhnuly, a tak jsme mohli zvířátka nerušeně pozorovat. Ti, kteří nebyli unaveni procházkou po zoo, navštívili na zpáteční cestě hospital Kuks, kde si prohlédli alegorie Matyáše Brauna a bylinkovou zahradu.

Adresa

Základní škola Přelouč

Masarykovo nám. 45

okres Pardubice, 535 01  Přelouč

IČ: 48160831, ID: bbmmrsn

 

Kontakty

Kancelář: tel. +420 466 958 826

Ředitelna: tel. +420 466 953 156

Školní družina: tel. +420 466 672 127

e-mail: kancelar@zsmn.cz

 

Úřední hodiny

Kancelář:

Pondělí - čtvrtek: 8:00 - 15:00

Pátek: 8:00 - 12:00