Družina

Jaro u "Skřítků" ve školní družině

Se zimou jsme se ve školní družině rozloučili pohádkovým příběhem "Zimní království". Po přečtení příběhu děti po dobu 14-ti dní plnily úkoly, které si pro ně Zimní královna připravila a jejichž plnění vedlo k vysvobození Aničky, která byla u zlé královny v zimním království zakletá. A jaké úkoly si královna pro děti připravila? Děti musely rozluštit zimní bludiště, hledaly rýmy, hledaly slova opačná, vymýšlely co nejvíce slov na písmeno "Z", vyšívaly královně rukavici, kterou si potrhala, naučily se básničku "Vločka", hledaly po zimním království kouzelné sněhové vločky, hrály pohybovou hru "Vločkovaná", hledaly diamanty a správně je skládaly do diamantové koruny, musely vyprat a pověsit královniny královské ponožky, lovily rybičky z ledovcového jezera (dechové cvičení), přenášely vločky a posledním úkolem bylo najít správný klíč od tajemné komnaty a vysvobodit Aničku.
Po splnění všech úkolů dostaly děti od "Zimní královny" sněhové medaile a malé ledové zmrzlinky. Příběh O zimní královně se dětem moc líbil a na plnění úkolů se moc těšily.
 
A pak už jsme ve družince přivítali první jarní dny. Jarními obrázky jsme vyzdobili školní družinku a při procházkách v okolí školy jsme hledali první jarní kytičky a pozorovali rozkvetlé stromy.
 
Na Velikonoce jsme kromě her a aktivit s velikonoční tematikou vyrobili krásné velikonoční dekorace - stojánky se zajíčkem a kraslicí na vykoledovanou nadílku.
 
Těšili jsme se i na čarodějnice, které jsme oslavili "Čarodějnickým letem na koštěti" v parku u školy.
 
Také jsme stihli udělat radost malému Tomáškovi z dětského domova, který byl na léčení v Jánských Lázních a na výzvu zdravotní sestřičky, že je tam Tomáškovi smutno, jsme mu poslali krásné obrázky, které děti namalovaly a drobné dárečky pro radost s motivy dinosaurů, které Tomášek miluje. Udělali jsme nejenom někomu radost, ale děti se naučily, že dopis se vkládá do obálky, na kterou se nalepí známka, ukázali jsme si, jak se správně píše adresa a že se dopis musí donést na poštu nebo hodit do poštovní schránky.
 
V květnu nás čekal krásný svátek Den matek. Kromě povídání si o maminkách jsme se naučili i krásnou básničku a vyrobili pro maminky dárečky - prvňáčci vyráběli sovičkové nástěnky na pověšení se srdíčkovým vzkazem a malým překvapením v obálce a třeťáci vyrobili maminkám peněženky s věnováním. Dárečky se maminkám moc líbily.
 
A už teď se těšíme, co nás ve školní družince ještě do konce června čeká.
Děti z oddělení Skřítků a paní vychovatelka Soňa Černá
 

Adresa

Základní škola Přelouč

Masarykovo nám. 45

okres Pardubice, 535 01  Přelouč

IČ: 48160831, ID: bbmmrsn

 

Kontakty

Kancelář: tel. +420 466 958 826

Ředitelna: tel. +420 466 953 156

Školní družina: tel. +420 466 672 127

e-mail: kancelar@zsmn.cz

 

Úřední hodiny

Kancelář:

Pondělí - čtvrtek: 8:00 - 15:00

Pátek: 8:00 - 12:00