Akce školy

Naše škola se i letos zúčastnila Vánočního turnaje ve šplhu, který se konal v tělocvičně Základní školy v Řečanech nad Labem. Do turnaje se přihlásilo 6 základních škol. Soutěžilo se po třídách v kategoriích chlapci, dívky. Ostatní žáci, kteří zrovna nesoutěžili, se mohli zúčastnit různých doplňkových soutěží o drobné ceny. Po skončení soutěží ve šplhu následovala mikulášská nadílka, kde každý účastník turnaje dostal malou sladkost. Nakonec proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Před všemi nastoupenými soutěžícími byli vyhlášeni 3 nejlepší chlapci a 3 nejlepší dívky v každé kategorii. Naše škola v silné konkurenci získala dvě druhá místa a jedno třetí místo. Určitě se s radostí zúčastníme i příštího ročníku.

1. září jsme v naší škole přivítali nové prvňáčky. Pro velký zájem byly letos otevřeny 3 první třídy. Na naše nové žáčky se přišla podívat starostka města I. Burešová. Jako každý rok přivítala děti a jejich rodiče ředitelka školy H. Konvalinková s paní zástupkyní K. Pokornou. Popřát úspěšný školní rok přišla také zástupkyně společnosti Kiekert. Děti poznaly svoji paní učitelku, třídu, do které budou chodit a odnesly si opravdu velké množství užitečných dárečků. Ty dětem k balíčku pro prvňáčky věnovalo město Přelouč, Pardubický kraj, společnost Kiekert a Ovoce do škol. Všem prvňáčkům přejeme, aby se jim u nás ve škole líbilo a naučili se vše tak, jak nejlépe dovedou.

Ing. Mgr. P. Hájková

Výlet do Prahy jsme kvůli lockdownu odkládali 2 roky. Letos jsme konečně vyrazili vlakem. V Praze jsme přestoupili na metro, pak na tramvaj a nakonec na lanovku, která nás vyvezla až na Petřín. Čekalo nás 299 schodů na vrchol petřínské rozhledny. Nahoře jsme se rozhlíželi a fotili. No a pak hurá do zrcadlového bludiště. Na kopci jsme se osvěžili zmrzlinou a někdo i ledovou tříští. Dolů jsme se vydali pěšky. Aby nás moc nebolely nohy, svezli jsme se ke Karlovu mostu tramvají. Most jsme přešli a zamířili za další památkou – Staroměstským orlojem. Přesně ve dvanáct hodin jsme sledovali figurky apoštolů a další výzdobu na Staroměstské radnici. Pak nás čekalo velké překvapení. Přišel Martin, syn naší paní asistentky, a vzal nás do největšího hračkářství Hamley's. Mohli jsme se svézt na kolotoči, sklouznout se na skluzavce a paní prodavačka nás provedla po celém obchodě. Nejraději bychom tam zůstali celý den, ale čekala nás zpáteční cesta domů. Výlet byl pro všechny velkým zážitkem.

 

Sportovní den je u dětí jednou z nejoblíbenějších událostí roku. Na jednotlivých stanovištích si mohou ověřit své dovednosti v různých sportovních disciplínách např. překážkovou dráhu, člunkový běh, hod na cíl, skok z místa, hod na koš. Výkony byly dětem zapsány do kartiček. Ve třídách poté proběhlo závěrečné vyhodnocení. Vítězové si odnesli malou sladkou odměnu a všechny děti spousty sportovních zážitků.

Strana 1 z 4

Adresa

Základní škola Přelouč

Masarykovo nám. 45

okres Pardubice, 535 01  Přelouč

IČ: 48160831, ID: bbmmrsn

 

Kontakty

Kancelář: tel. +420 466 958 826

Ředitelna: tel. +420 466 953 156

Školní družina: tel. +420 466 672 127

e-mail: kancelar@zsmn.cz

 

Úřední hodiny

Kancelář:

Pondělí - čtvrtek: 8:00 - 15:00

Pátek: 8:00 - 12:00